Cześć nazywam się Marco, jestem studentem, który żył doświadczenie Erasmus w Londynie. Mam nadzieję, że to świadectwo może ci pomóc w przypadku, gdy zdecydujesz się rozpocząć doświadczenie, takie jak moje, w jednym z najpiękniejszych i najbardziej fascynujących miast na świecie.

ERASMUS W LONDYNIE: DLACZEGO ZMIENIŁEM MOJE ŻYCIE!

 

 • Dlaczego Londyn?

Wiesz, pocztówki z Big Benem, angielskimi strażnikami, czerwono-biało-niebieską flagą, London Eye, wszystkie te mosty … zawsze mnie fascynowały i wzbudzały silne emocje. Od dziecka zawsze marzyłem o zobaczeniu Londynu, żyjąc nim i … czemu nie, ciesząc się nim, ale z jakiegoś powodu, lenistwa, wysokich kosztów, nigdy nie narzuciłem siebie: „ Com’on Marco, spakuj torby i idź ”. No cóż, w końcu nie mogłem się oprzeć „londyńskiemu powołaniu” i wiesz: kiedy londyńskie telefony nie odbierają, to niemożliwe .

 

 • Dlaczego Londyn jest inny?

Życie, kolory, muzyka, artyści uliczni, ogrody, targowiska, londyńska atmosfera, mają urok, którego nie ma miasto, wszystko cię uwodzi. Jeśli chodzi o Londyn, możesz się w nim zakochać od pierwszego wejrzenia i możesz zacząć go nienawidzić z czasem (lub na odwrót). Pewne jest, że nie pozostawi cię obojętnym. Ma szaloną dynamikę, ładuje Cię adrenaliną i napełnia Cię pragnieniem codziennego działania. Ma swoje własne rytmy i oferuje możliwości, których nie mają inne miasta.

 

 • Co poleciłbyś zrobić przed wyjazdem?

Poinformuj się! Brexit, funt szterling, jazda po lewej stronie, „jedzenie” i wysokie koszty to tylko niektóre z rzeczy, które należy rozważyć i przeanalizować przed wyjazdem. Dzisiaj, dzięki milionom dostępnych stron internetowych, możesz to zrobić w bardzo krótkim czasie.

 

 • Jakiej rady udzieliłbyś w związku z poszukiwaniem zakwaterowania w Londynie?

Weź głęboki oddech i bądź cierpliwy. Wynajęcie mieszkania jest czymś nie do pomyślenia, jeśli chcesz przeżyć Erasmus.

Jako włoski student zacząłem od dość ograniczonego budżetu, w porównaniu do standardów londyńskich, z oczekiwaniami na całkowite zniekształcenie mieszkania. Czy znasz tradycyjne londyńskie domy z kolorowymi drzwiami, drabiną przy wejściu i bardzo eleganckim angielskim zielonym trawnikiem? Lubisz, prawda? Nie są dla ciebie ze względu na koszty …

Moje poszukiwania zakwaterowania zaczęły się oczywiście w sieci, a po odwiedzeniu kilku stron i przeanalizowaniu różnych rozwiązań nieuchronnie zmniejszyłem początkowe standardy, które sobie podałem . Brak bidetu, tak dywanu, toalety w ślepym pokoju i łóżka w kuchni to tylko niektóre z wielu „cudów”, które trzeba zaakceptować, jeśli weźmie się pod uwagę budżet studencki Erasmus.

Pośród kilku dostępnych opcji, na koniec, zdecydowałem się wynająć pokój do dzielenia się z innymi studentami i polegałem na jednym z wielu istniejących lokali współdzielonych, zwanym Room Club. Zwróć uwagę! Wśród wielu platform internetowych, które oferują mieszkania w śmiesznych cenach z widokiem na Westminster, oszustwa są bardzo powszechne (we Włoszech jest wyrażenie „ tutto il mondo è paese! ” – oznacza to, że niektóre złe nawyki są powszechne na całym świat). Muszę powiedzieć, że miałem szczęście, ponieważ zajęli się wszystkim, zanim jeszcze przyjechałem do Londynu, musiałem tylko odebrać klucze i przenieść się z bagażem. Jeśli korzystasz z innych stron, radzę ci stale szukać, ponieważ w Londynie wolne mieszkania są dostępne przez bardzo krótki czas.

 

 • A co z wyborem zakwaterowania i kosztami?

Londyn jest ogromny, ale dobrze połączony. Transport publiczny jest dość drogi, ale jest naprawdę wydajny, Włochy muszą z tego korzystać. Aby wybrać najlepsze rozwiązanie, konieczne są 2 względy:

1 STREFA i TRANSPORT : miasto jest podzielone na strefy, od 1 (centrum) do 9 (przedmieście). Czynsze w strefach 1 i 2 są wyższe, a koszty transportu publicznego niższe. Jeśli przeprowadzisz się na przedmieścia, czynsze maleją, a koszty transportu rosną.

2 Wybór zależy od posiadanych zasobów: CZAS i PIENIĄDZE . Oczywiście proponuję znaleźć coś w pobliżu miejsca pracy / nauki, ponieważ można naprawdę zaoszczędzić dużo czasu i pieniędzy. Być może dla studenta Erasmusa lepiej jest mieszkać w strefie 1-2 , w samym sercu miasta, najbardziej tętniącej życiem i atrakcyjnej okolicy, gdzie można poczuć prawdziwą londyńską atmosferę. Zastanów się, czy gdybyś wybrał zakwaterowanie na przedmieściach, to, co zaoszczędziłbyś na czynszu, wydano by na przepustkę transportową. Pomyśl o tym!

Jeśli chodzi o wybór sąsiedztwa, możliwe jest zapoznanie się z witryną Metropolitan Police London, która może dostarczyć informacji dotyczących bezpieczeństwa w okolicach. Mieszkam w Shepherd’s Bush, pięknej okolicy w strefie 2, pełnej sklepów, restauracji, a nawet zieleni! Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, stanowczo sugeruję wynajęcie pokoju, rozważenie wydatków w przedziale od 650 do 800 £, a nie poniżej 600 £, aby uniknąć znalezienia się w mikroskopijnej piwnicy. Nie rozpaczaj, jeśli nie od razu znajdziesz swoje „wymarzone zakwaterowanie”, jak już wspomniano, oferta jest bardzo szeroka i jest odnawiana z dnia na dzień. Gdy znajdziesz odpowiednie pomieszczenie, nie wahaj się wykazać zainteresowania, może w każdej chwili wydostać się z rąk.

 

 • A co z kosztami życia w Londynie?

Wysoki, bardzo wysoki. Wszyscy wiedzą, że Londyn jest drogi. Pomyśl tylko, że paczka papierosów kosztuje 20 £ (około 24 €)! Na szczęście nie jestem palaczem! Nawet wypicie szklanki piwa lub wina w barze ma przesadny koszt w porównaniu z Włochami.

 

 • Czy miałeś problemy z językiem? Czy miałeś problem z rozmową z mieszkańcami? Czy polecasz podjęcie kursu angielskiego?

Mój poziom wyjściowy był średni, ponieważ wywodziłem się z przeszłych doświadczeń, ale angielski w Londynie jest czymś zupełnie innym. Akcent, zwany Cockney, na początku jest dość niezrozumiały , ale nie zniechęcaj się, z czasem się przyzwyczaisz.

Rada, którą ci udzielam, to próba unikania rodaków, ponieważ nigdy nie będziesz ćwiczył z nimi poziomu angielskiego. Nie musisz podążać żadnym kursem, jeśli mówisz po angielsku codziennie. Porada, którą chcę ci dać, to rozmowa, rozmowa i rozmowa. Wyjść! Poznaj ludzi! Idź do pubów i porozmawiaj!

 

 • Czy łatwo było dostosować się do stylu londyńskiego?

Oczywiście nie, to zajęło trochę czasu. Jednak fakt, że Londyn jest wieloetniczny, sprawi, że zetkniesz się z zupełnie innymi stylami życia i kulturami, z których możesz się uczyć i rozwijać swój bagaż, otworzy to twój umysł . Wiele z moich włoskich tradycji pozostaje dobrowolnych, takich jak kącik domowy, domowe jedzenie z miłością i kawa w moka.

Jeśli chodzi o ofertę rozrywkową, Londynowi niczego nie brakuje i na pewno cię nie nudzi. Weź również pod uwagę, że poruszanie się niekoniecznie wymaga samochodu lub skutera (bardzo niewielu ludzi ma własne pojazdy), ale możesz skorzystać z niezwykle wydajnej usługi transportowej . Wystarczy pomyśleć o karcie Oyster, karcie magnetycznej, którą można ładować w dowolnym miejscu w mieście, w tym za pośrednictwem smartfona, co pozwala na korzystanie z autobusów, metra, DLR, tramwajów, MBNA Thames Clippers, London Overground i większości krajowych usług kolejowych. Trudno będzie się zgubić!

 

 • 5 najlepszych aspektów Londynu i twoje doświadczenie Erasmusa?

Żywotność , wydajność i londyńska atmosfera są z pewnością wśród nich. Ponadto możliwość bardzo wysokiego poziomu własnego języka angielskiego i tysięcyoferowanych możliwości . Myślałem o przeprowadzce tutaj na kilka lat.

 

 • 5 negatywnych aspektów?

Z pewnością koszty utrzymania, trudności ze znalezieniem zakwaterowania , przejście przez ulicę (pierwszy miesiąc był koszmarem, nigdy nie wiesz, gdzie szukać, a nawet po sprawdzeniu, że będziesz w błędzie, poczujesz się głupio; trochę mądra wskazówka: czytać na ziemi, jest tam napisane!), pogoda (nawet jeśli nie jest prawdą, że codziennie pada deszcz!) i oczywiście jedzenie (nawet jeśli w supermarketach można łatwo znaleźć dobrej jakości włoskie produkty).

 

 • Czy chcesz dać 5 wskazówek innym uczniom, którzy rozpoczynają Erasmus w Londynie?

1 Londyn jest ogromny, ale nie bój się. Pobierz aplikację Citymapper, która pomoże Ci nie zgubić się i kup kartę Oyster.

2 Jak już wspomniano, staraj się nie dzielić mieszkania z włoskimi facetami. Na początku byłoby znacznie łatwiej wchodzić w interakcje, ale to nieuniknione nie poprawi twojego poziomu angielskiego.

3 Spróbuj znaleźć grupy uniwersyteckie na kilku platformach społecznościowych. Zapisz się i poznaj innych uczniów takich jak Ty, którzy na pewno znajdą się w takiej samej sytuacji.

4

Podróżuj, co weekend jeźdź autobusem i ruszaj się, odwiedzaj miejsca, żyj miastem!

5

W autobusie usiądź na górze

 

 

 • Czy poleciłbyś Erasmus jako cel podróży w Londynie?

Zdecydowanie! Przybycie tutaj da ci możliwość nauczenia się wiele, wzbogacenia i rozwoju ze wszystkich punktów widzenia. Nie przegap tej okazji!

 

 • Do zobaczenia w Londynie?

Do zobaczenia w Londynie!

 

JEŚLI SZUKASZ POKOJU W LONDYNIE DLA TWOJEGO ERASMUSA, ODKRYJ TERAZ WSZYSTKIE DOSTĘPNE POKOJE KLIKNIJ TUTAJ.