O kraju

Wielka Brytania wezwała również jako Anglii lub Wielkiej Brytanii jest krajem, który kiedyś rządził prawie cały świat sto lat temu. Chwała mogła zostać utracona, ale ludzie są nadal dumni ze swojego kraju i dziedzictwa. Od imperium kolonialnego do członka UE doszło długą drogę. Kraj składa się głównie z Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Północnej. Kraj jest pełen malowniczych miejscowościach i energetycznych miastach. Również kraj jest domem dla prawie 2 000 000 punktów dziedzictwa. Stolicą Wielkiej Brytanii jest Londyn. Miasto poza porównywaniem, reprezentujące siebie jako ikonę różnorodności z ludźmi z różnych ras, wyznań i wszystkich dziedzinach życia miesza się w jego kulturze. Jest również domem dla wielu architektonicznych cudów, a jednym z nich jest London Bridge. Podczas gdy York i Durham manifestuje minione epoki kraju, Liverpool i Newcastle są nowoczesne cuda przemysłowe. Nie zapomnij o malowniczym jeziorze i Edinburg wciąż przyciągają ludzi z całego świata.

Liczba ludności & Języki

Populacja wynosi około 61 000 000, a językiem urzędowym jest angielski. Inne języki regionalne mówione są Welsh, szkocki gaelicki i irlandzki itp.

Energii elektrycznej

Napięcie wynosi 230-240 V, a częstotliwość 50 Hz. Typ używanej wtyczki to ostrze prostokątne.

Lokalizacja geograficzna

Znajduje się w Europie Zachodniej i składa się z wysp, w tym Północnej jednej szóstej Irlandii. To jest 22 mil od granicy z Francji i połączone przez tunel morski. Teren jest głównie toczenia nizinach i niskich górach.

Klimat

Ma umiarkowany klimat, ale dużo deszczu z około połowy lat jest Overcast. Najniższe temperatury nigdy nie wykraczają poniżej − 15 °C (5 °F), a w lecie średnia maksymalna wynosi 34 °C (93,2 °F). To również dostaje śnieg zimą i wczesną wiosną.

Lokalne urzędy celne

Uzgadnianie jest zwyczajowo podczas spotkania kogoś po raz pierwszy. Podczas wizyty w czyjegoś domu mały prezent jak kwiaty lub czekoladki jest zwyczajowo. Czekając, aż wszyscy są podawane przed jedzeniem jest również jednym z Etiquettes. Tipping jest zwykle 10-15% w hotelach, restauracjach i taksówkach. Strefy dla palących i niepalących są wyraźnie wyznaczone i dlatego powinny być pod opieką.

Miejsca do zobaczenia

Londyn – Pałac Buckingham, Pałac Hampton Court, Pałac Kensington, Pałac Whitehall i wieża Londyńska

Szkocja – centrum dziedzictwa Bannockburn i góry Ben Lawers

Walia -Aberdulais Falls, labirynt króla Artura, Dolaucothi Gold Mines, Great Orme Mines, Portmeirion Village, centrum Visitor Rhossili, centrum aktywności Taff Valley i TechinQuest

Podróży

Przez Air -krajowe linie lotnicze są British Airways, który również łączy prawie wszystkie główne miejsca na świecie. Prawie wszystkie linie lotnicze łączą Wielką Brytanię z Londynem, który jest ośrodkiem wszystkich lotów międzynarodowych między Wschodem a Zachodem i Zachodem na wschód. Heathrow i Gatwick to międzynarodowe lotniska w Londynie.

Przez morze -od Wielkiej Brytanii jest otoczony przez wodę z prawie wszystkich stron ma wiele portów. Istnieje wiele usług promowych działających między Europą i Wielką Brytanią.

Koleją -pociągi łączą promy w Dover, Folkestone, Newhaven, Portsmouth i Weymouth, żeglarstwo dla Belgii, Francji, Niemczech i Hiszpanii (trzeba pokładzie na Victoria Station w Londynie); i w Harwich, żeglarstwo dla Niemiec, Holandii i Skandynawii (trzeba na pokładzie w Liverpool Street). Pociąg Eurostar łączy Londyn z Brukselą i Paryżem przez tunel kanałowy.

By Road – pojazdy mogą wejść do Wielkiej Brytanii przez tunel kanału. Samochody i motocykle, autokary, minibusy, karawany, Campervans i inne pojazdy powyżej 1,85 m (6.07 ft) mogą również korzystać z tunelu kanałowego. Na miejscu dostępne są także rowery.

Przedmioty bezcłowe

  1. Do 3200 papierosów
  2. 400 cygaretki lub 200 cygara
  3. 1 litr ducha ponad 22% lub 2 litrowe wino lub 32 litrowe piwo
  4. Perfumy
  5. Prezenty do ₤ 145

Przedmioty zabronione

Narkotyki, broń palna, amunicja, broń, większość mięsa i przetworów mlecznych, jaja, rośliny, zagrożone gatunki, fajerwerki i napoje alkoholowe, które zawierają więcej niż 60 procent alkoholu.