Zgodnie z prawem obowiązującym w Wielkiej Brytanii możliwe jest odzyskanie części zapłaconych podatków.
Istnieje wiele głosów i błędnych dyskusji, które słyszymy na ten temat każdego dnia. W tym celu postanowił stworzyć nowy poradnik na temat HM Revenue & miejscu celnym.

Jeśli jesteś pracownikiem

Nie mam jeszcze numer ubezpieczenia krajowego, a ja jestem w kod podatku awaryjnego, Kiedy otrzymam podatki, które mam nadpłacone?:
Firma, którą zatrzymujesz, musi zwrócić zapłacone Ci podatki po uzyskaniu krajowego numeru ubezpieczenia. Zazwyczaj pieniądze są odbierane w pensji po wyjściu z kodu podatku awaryjnego. Jeśli rok obrachunkowy zakończy się, zanim to nastąpi, urząd skarbowy wyśle Ci płatność.

Co musisz zrobić, jeśli zostawisz swoją pracę
Ważne jest, aby poprosić o moduł P45 od firmy, dla której pracujesz. Jeśli nie rozpoczną Państwo nowej pracy i nie poprosisz o świadczenia, będziesz uprawniony do zwrotu części zapłaconych podatków. Po miesiącu zostaniesz zapytany o moduł P50, który będziesz musiał wypełnić i wysłać do urzędu skarbowego obok drugiej i trzeciej części modułu P45. Zwrot jest dokonany z okresem 28 dni roboczych.

Jestem studentem, dlaczego płacę podatki?
Każda osoba, niezależnie od wieku, musi zapłacić podatki, jeśli bilety są większe niż ich odszkodowanie. Jeśli pracujesz tylko w okresie świąt Bożego Narodzenia, Świąt Wielkanocnych lub letnich, a Twoje bilety są mniejsze niż osobiste odszkodowanie, poproś firmę o moduł P38 (S). Wypełnij moduł i zwróć go do swojego posiadacza karty, który może zapłacić bez potrąceń z dochodu śródlądowego. Ten moduł jest ważny, jeśli pracujesz okresowo w nocy lub w weekend.

Co to są biura referencyjne?
Jeśli jesteś darmowym profesjonalistą, możesz udać się bezpośrednio do lokalnego urzędu skarbowego. Jeśli jesteś zależny lub otrzymujesz emeryturę, musisz udać się do referencyjnego urzędu skarbowego używanego przez centralne biura firmy.

Jeśli jesteś niezależnym

Inland Revenue otworzy konto i okresowo wyśle Ci status. Jeśli Państwo pokazuje, że przysługuje Ci odszkodowanie:

  • Zapłacone podatki zostaną zwrócone
  • Podatki zostaną zwrócone na Twoje konto, jeśli nie poprosisz o zwrot pieniędzy

Jakie moduły muszę wykonać, jeśli pracuję jako wolny profesjonalista?

Ważne jest, aby zasygnalizować zamiar dochodów śródlądowych i HM celne i akcyzowe. Dla powiadomienia do obu działów można użyć modułu CWF1. W module prosili Cię o wstawienie podstawowych informacji o swojej pracy. Będziesz musiał wziąć pod uwagę wszystkie swoje wpisy i wszystkie swoje wyjścia w celu wyrażenia zgody na dochody Inland do obliczania podmiotu podatku należnego w oparciu o zarobki. Rejestracja wjazdu i wyjazdu musi być przechowywana w przypadku, gdy inspektor chce je zobaczyć.

Jakie wydatki mogę „pobrać”, będąc wolnym profesjonalistą?

Koszty są podzielone na dwie kategorie „Capital” i „Revenuè”:

  • Wydatki kapitałowe: czy wydatki poniesione na zakup lub modyfikację niezbędnych zezwoleń, maszyn, pojazdów i wszystkich niezbędnych instrumentów do Twojej działalności.
  • Przychody wydatków: nie jest możliwe, aby zachować listę wszystkich wydatków, ale zwykle zorientować się, ile będzie kosztować do utrzymania swojej działalności. Są one wliczone: pensje, wynajem, elektryczność, ogrzewanie, benzyna dla mediów, koszt maszyn, etc…

Przykładowe koszty podlegające opodatkowaniu to: Twoje wynagrodzenie, ubezpieczenie prywatne, składki na krajowy numer ubezpieczenia. Gdy istnieją wspólne wydatki na prywatne i pracy, takie jak korzystanie z samochodu lub telefonu komórkowego, kwota zostanie podzielona proporcjonalnie. Na temat samochodu warto wskazać przebyte kilometry.

Czy chcesz rozpocząć działanie? Spójrz tutaj: rozpoczęcie działalności gospodarczej!

Co trzeba zrobić, jeśli uważasz, że zapłacił niewłaściwą kwotę podatków?
Skontaktuj się z urzędem skarbowym i poproś o kontrolę nad swoimi płatnościami. Jeśli zapłaciłem błędną kwotę, urząd skarbowy zwróci błędnie nadpłaconą część podatku.