Dla każdego, kto decyduje się wynająć Zakwaterowanie Londyn oferuje wiele rozwiązań, ale jest to procedura, która wymaga pewnej wiedzy na temat technicznych i praktycznych aspektów branży nieruchomości, takich jak znajomość niektórych szczególnych terminów lub metod płatności. Z tego małego przewodnika postaramy się zasugerować, jak unikać niektórych z najczęstszych problemów związanych z czynszu nieruchomości w Londynie.

Przede wszystkim, aby dokonać rozróżnienia między różnymi „obszarami Londynu”.
Pewnie nie każdy wie, że Londyn jest podzielony na kilka stref, zaczynając od centrum (miasto) są one rozsiewane przez pierścienie do odległych peryferiach. Logika doprowadzi nas do myślenia, że w centrum (Strefa 1) domy są znacznie bardziej kosztowne niż w sąsiednich obszarach (strefa 2 lub strefa 3). Fakt ten jest z pewnością prawdą i bardzo istotne, aby rozważyć podczas wynajmu domu lub pokoju.

Ale to, co trzeba wziąć pod uwagę, oprócz kosztów, jest defenitely bliskość stacji metra (nie zapomnij, Londyn jest obsługiwana przez 12 linii metra), a przystanek autobusowy (Niestety Metro zamyka około 24,00, podczas gdy autobusy są dostępne 24 godziny na dobę). Wreszcie, należy wziąć pod uwagę koszt środków transportu, które mogą się różnić w zależności od indywidualnych potrzeb.

Na przykład, tygodniowy przebieg dla autobusu tylko do stref 1 i 2 kosztuje około 10 funtów mniej niż jeden dla autobusu + Metro (ponownie dla strefy 1 i 2). Oznacza to, że jeśli osoba mieszka na przykład w strefie 3 i ma swoje miejsce pracy w strefie 2, bardzo dobrze przystępny autobusem, i nie zwykle udać się do centrum miasta, nie ma powodu, aby wynająć dom w centrum, lub kupić tygodniowy przepustkę do metra. Dla każdego rodzaju „ekstra” podróż metrem można łatwo naładować swoją kartę podróży (Oyster Card) na żądaną kwotę.

Więc w celu wynajęcia mieszkania w Londynie, który oferuje wiele możliwości wyboru, a każdy z nich musi być oceniane i starannie adnotowany. Po ustaleniu preferowanego obszaru można w końcu zdecydować się na oglądanie. W tej bardzo delikatnej fazie znajomość niektórych aspektów i terminologii, używanych tutaj w Londynie może być nesessary.

Najpierw sprawdzić, czy nieruchomość ma oznaki wilgotne ogólnie patrząc na najniższych częściach narożników (wilgoć jest prawie zawsze wpływa od dołu). Następnie sprawdzić ciśnienie wody, otwierając zarówno kuchennych i kąpieli kranów. Gdy to zrobisz upewnij się, że dom nie złamań na ścianach. Dom z wieloma złamaniami więcej prawdopodobnie spada pod wilgocią.

Jeśli chodzi o koszty wynajmu, istnieją również pewne szczególne zasady w Londynie. W rzeczywistości, czynsz zapłał tygodniowo i kwota depozytu może się różnić, zwykle od 1 do 6 tygodni.
Innym szczegółem jest to, że prawie wszystkie kontrakty zapewniają minimalną długość pobytu. Jest to aspekt, który powinien być zawsze oceniane w momencie podpisania umowy, zgodnie z nim można ewentualnie negocjować kwotę tygodniowego czynszu. Wreszcie istnieje „coucil podatku”, które mogą być zwykle przedstawiane jako „narzędzia” i może naprawdę zrobić różnicę

Wskazówka: nie zapomnij o tych aspektach. Zawsze upewnij się, że wszystko zostało wyczyszczone.