Życie w Wielkiej Brytanii nie jest wygodne. Ale jeśli jesteś studentem lub masz mniej niż 26 lat istnieje wiele sposobów, aby obniżyć koszty utrzymania, wykorzystując zniżki dla studentów, na przykład: aby z niego korzystać, trzeba tylko mieć uznanego dokumentu identyfikacyjnego (np. , karta), że Twój Uniwersytet dał Ci to. Jeśli studiujesz na dowolnym Uniwersytecie w Wielkiej Brytanii, uzyskanie go nie może być prostsze: prawie wszystkie instytucje mają swoich studentów Unii, związane z Narodowym związkiem studentów (NUS). Rejestracja NUS jest mile widziany, a karta członkowska pozwoli Ci uzyskać zniżki dla studentów w całym kraju.

Zniżki na czas wolny w Londynie

Wielu sprzedawców, restauracji i hosteli oferuje zniżki dla studentów, począwszy od 50 z opublikowanych cen. Niektórzy sponsorują go, ale większość z nich oczekuje się, że się o to poprosi. Generalnie, większość dużych łańcuchów biznesowych oferuje zniżki na produkty takie jak książki, płyty CD i odzież. Wielu niezależnych sprzedawców oferuje to, zwłaszcza na obszarach uniwersyteckim, ale jak to prawie zawsze się dzieje, nie mówią otwarcie. Jeśli chcesz, lokalne konsorcjum studenckie może dać Ci listę lokalnych firm, które są częścią projektu.

Wiele barów i dyskotek oferują drop-off dla studentów, jak również większość dużych łańcuchów filmowych, ze znacznie niższych cenach, uzyskać informacje od czasu do czasu na oficjalnych stronach lub bezpośrednio w miejscach. Pamiętaj, że jeśli masz jakieś pytania, nie ma nic złego z posiadania zniżki studenckiej dostępne!

Zniżki na transport w Londynie

W odniesieniu do transportu miejskiego oczekuje się, że studenci zniżą do 30 taryf Oyster Card; Na przykład, tygodniowy abonament dla autobusów i rur (Strefa 1 i 2) trzeba będzie zapłacić 18 funtów zamiast 25! Aby go otrzymać, należy poinformować o tym na swojej uczelni lub udać się na stronę internetową https://oyster.tfl.gov.uk

Jeśli planujesz wycieczkę na Terra firma birtánica, dobrze jest wziąć pod uwagę młodych osób Railcard, ważną kartę dla wszystkich wycieczek kolejowych, które gwarantują zniżki dla studentów i/lub dla osób poniżej 26 roku życia.

Kilka porad

  1. Nie jeść na zewnątrz wiele razy. Supermarkety, takie jak Tesco i Sainsbury, oferują Kanapki lub gotowe, bardzo dobre i wygodne dania. Jeśli zdecydujesz się wyjść na kolację, Puby są pierwszymi, aby przejść więc można znaleźć obfite dania na około £5.
  2. Pieniądze wydane na transport publiczny może być prawie zawsze bardzo drogie koszty. Sztuką jest kupić bilety dzienne lub tygodniowe. W przypadku cotygodniowych biletów zapoznania się, czy można korzystać tylko z autobusu, oprócz korzystania z Londynu podczas poruszania się, można zaoszczędzić sporo: abonament tylko z autobusu kosztuje połowę autobusu i metra razem.
  3. Wybierz starannie atrakcji turystycznych, które chcesz zobaczyć, większość z nich są wolne, ale inni mogą sprawić, że ważą cenę biletu. Jeśli nie chcesz stracić swój własny, radzimy kupić London Pass.
  4. Nie trać pieniędzy na najnowsze trendy. Londyn jest modne miasto, i prawdopodobnie będzie chciał kupić sukienki w ostatniej krzyki, ale uważaj, większość czasu ceny sukienki mody nie są warte produktu; Poszukaj czegoś ekonomicznego i że lubisz… tutaj w Londynie stworzysz mody!
  5. Idź do Harrods, ale nie kupuj niczego. Spacer w budynku i cieszyć się magiczną atmosferę, zwłaszcza w okresie świąt Bożego Narodzenia, lub skorzystać z luksusowej łazienki… to nic nie kosztuje!
  6. Weź trochę czasu dla siebie. Nie zawsze trzeba coś zrobić, aby cieszyć się miastem zamiast robić niekontrolowane zakupy lub wizyty, że opony, siedzieć w Hyde Parku i cieszyć się krajobraz wokół Ciebie i środowiska z aparatem lub ulubionej książki. Będziesz pamiętać, nie to, co kupiłeś, ale magiczne chwile spokoju, w którym można poczuć się w prawdziwie specjalnym luagr!